BOYS BASKETBALL

SURING – 47 23 – 70

LENA – 19 17 – 36

Suring: Caleb Lally 19 pts; Mitch Stegeman 18 pts; Dequez Sepulveda 11 pts; Josh Reed 8 pts; Jayden Geniesse 7 pts; Ethan Hischke 4 pts; Duncan Breed 3 pts

Lena: Max Beyer 14 pts; Colby Borchert 7 pts; Trenton Telford 6 pts; Logan Shallow 5 pts; Colt Carroll 3 pts; Mason Simonson 1 pt

Records: Suring 7-3 (4-2 M&O); Lena 3-7 (2-4 M&O)

GILLETT – 30 44 – 74

NIAGARA – 17 22 – 39

Gillett: Cole Long 27 pts; Elijah Framnes 16 pts; Logan Krause 11 pts; Anthony Carroll 7 pts; Ben Frank 6 pts; Logan Block 4 pts; Jack Baer 2 pts; Wyatt Herzog 1 pt

Niagara: Tristan DeJardin 16 pts; Landon Kaldor 8 pts; Anthony Hanson 8 pts; Ethan Sweig 3 pts; Austin Tripp 2 pts; Charlie Swanson 2 pts

Records: Gillett 4-7 (2-5 M&O); Niagara 1-9 (1-5 M&O)

WAUSAUKEE - 36  30 - 66

ONEIDA NATION - 30  29 - 59

Wausaukee: Hayden Renikow 23 pts; Brandon Shigouri 12 pts; Tyler Grusynski 9 pts; Andrew Schroeder 8 pts; Tristen pollard 5 pts; Kyle Struve 5 pts; Christian Shigouri 4 pts.

Oneida Nation: Javon Webster 12 pts; Mason King 10 pts; Justin Hill 9 pts; David Danforth 8 pts; Lahsa Hill 7 pts; Evan Danforth 5 pts; Richard Summers 5 pts; Chaske Jacobs 3 pts.

Records: Wausaukee 5-4 (4-3 M&O); Oneida Nation 6-4 (4-3 M&O)

CRIVITZ - 22 35 - 57

COLEMAN - 25 24 - 49

Crivitz: Chandler Kaldenberg 13 pts; Jaden Werner 9 pts; Ryley Bemis 5 pts; Dawson Andrist 11 pts; Eian Baumann 8 pts; Trey Franzen 3 pts; Eli Lawrence 6 pts

Coleman: Payton Nelson 10 pts; Cayden Bintz 15 pts; Preston Gusick 4 pts; Logan Zeiter 3 pts; Nick Teteak 4 pts; Evan Stank 8 pts; Zach Zablocki 3 pts; Simon Maedke 2 pts

Records: Crivitz 9-2 (7-0 M&O); Coleman 7-5 (6-1 M&O)

GIRLS BASKETBALL

MARINETTE - 22  11 - 33

LITTLE CHUTE - 23  40 - 63

Marinette: Abby Wingender 12 pts; Cora Wendt 9 pts; Katleyn Kitzinger 7 pts; Sam Pieper 3 pts; Auburn Waloway 2 pts.

Little Chute: Hannah VandenBerg 21 pts; Aubrie Hermsen 15 pts; Katie Joten 9 pts; Geneve Knudson 6 pts; Emma Ciske 6 pts; Sophie Brown 4 pts; Maorgan Trzebiatowski 3 pts.

Records: Marinette 2-10 (1-8 NEC); Little Chute 9-4 (6-3 NEC)

NIAGARA – 36 38 – 74

COLEMAN – 20 25 – 45

Niagara: Jasmine Racine 19 pts; Jessica Oratch 13 pts; Cassandra Gill 12 pts; Caitlyn Hagerty 11 pts; Alyssa Cretton 6 pts; Jaida Maki 6 pts; Jayden Payette 4 pts; Sydney Dunkes 3 pts  

Coleman: Cameron Compe 12 pts; Hailey Ziemer 8 pts; Michaela Zeitler 8 pts; Madelyn Hoida 6 pts; Mackenzie Champagne 5 pts; Kyla Manning 4 pts; Maria Nowak 2 pts

Records: Niagara 9-2 (5-2 M&O); Coleman 1-8 (1-5 M&O)

LENA - 25  19 - 44

ST. THOMAS - 19  21 - 40

Lena: Madysen Herald 17 pts; Meckenna portier 11 pts; Brianna Spratlin 6 pts; Alayna Peterson 4 pts; Lillian Sellen 2 pts; Lilia Shallow 2 pts; Jordyn Dolata 2 pts.

St. Thomas Aquinas: Alexa Pristelski 19 pts; Halle beranek 13 pts; Livia Benson 8 pts.

Records: Lena 1-10 (1-7 M&O); St. Thomas Aquinas 2-8 (0-6 M&O)

YOUTH SWIMMING

M&M Stingrays

Jan. 4-5 @ Oshkosh

Top-10 finishes

Girls age 7

Daly Butler: Mixed 25 butterfly – 2nd – 18.94, Mixed 25 freestyle – 6th – 17.97, Mixed 25 backstroke – 9th – 22.04; Sophie Sipple: Mixed 25 backstroke – 3rd – 23.49, Mixed 25 freestyle – 5th – 18.92, Mixed 25 breaststroke – 5th – 28.7, Mixed 25 butterfly – 5th – 19.97.

Boys age 9

Mason Flowers: Mixed 25 butterfly – 4th – 19.92.

Boys age 12

Marshall Bennett: Mixed 50 breaststroke – 3rd – 35.81, Mixed 200 breaststroke – 4th – 2:43.31, Mixed 100 IM – 8th – 1:14.99; Ethan Howarth: Mixed 50 backstroke – 6th – 35.30.

Girls age 12

Riley Sabel: Mixed 50 backstroke – 10th – 38.17.

Girls age 14

Ella Olive: Mixed 200 freestyle – 8th – 2:20.83; Marin Park: Mixed 100 backstroke – 10th – 1:07.81.

Girls age 15

Autumn Gundrum: Mixed 50 breaststroke – 9th – 38.88.