Marinette High School

First Semester Honor Roll

Highest Honors

Grade 12: Hannah B. Adams, Mya E. Bero, Kyle B. Decker, Holly L. Dellisse, Samuel D. Drees, Aleah M. Engum, Keylee L. Floriano, Rachel L. Gamelin, Katelyn J. Kitzinger, Emilee D. McMahon and Viktoria L. McQueeney

Grade 11: Brooke L. Bayerl, Ashley J. Boettcher, Anika E. Brown, Maya Z. Carviou, Bristol B. Dugre, Hanna K. Ebsch, Hayden A. Myers, Samantha M. Pieper, Jason R. Pleau, Nathan R. Poetzl, Matti L. Renikow, Bailie N. Thielen and Sherrie Y. Wu

Grade 10: Noah R. Cegelski, Ava N. Dahlman, Peyton D. Heider, Cassandra A. Jensen, Charli C. Nowak, Keegan M. Polomis, Antwoin C. Potts and Lexyann M. Walker

Grade 9: Koressa A. Allgeyer, Paul C. Bingman, Cienna G. Grawey, Allison K. Harding, Alexander Mamonov Jr., Ella M. Olive, Gabriella D. Plosczynski and Elizabeth A. Whisler

High Honors

Grade 12: Joseph C. Bezio, Lillyanne M. Buelteman, Makayla A. Couch, Kyleigh N. Durocher, Joshaua W. Goslyn, Cerina A. Grawey, Kaitlyn A. Lorenz, Bryan P. McClurg, Heather J. Noel, Niya A. Patneaude, Samantha M. Patton, Alyvia J. Pentony, Elise F. Pitcher, Dylan J. Poquette, Brittney N. Richards, James J. Scully V., Matthew J. Swenson, Olivia L. Tabares, Makayla M. Toepke, Madeline A. Torkko, Amya M. Troxell, Mikayla R. Vieth and Logan R. Wissman

Grade 11: Cameron P. Anderson, Charlotte A. Bauer, Elliot P. Bergstrom, Lauryn G. Blystone, Chasity R. Bunting, Heather R. Camps, Tyler A. Demmith, Nina L. Ebsch, Layla E. Ermis, Gracie C. Hansen, Sydney E. Hansen, Collin P. Hiniker, Emma L. Kowalski, Megan A. Krouth, Nathan J. Krouth, Kyle M. Loberger, Jenna M. Margetta, Asaia M. Polazzo, Jamie L. Scully, Angelina R. Simpson, Isabella C. Soderberg, Isabelle P. Spencer, Alex M. Thoune and Madison Weglarz

Grade 10: Charles W. Bailey, Brady P. Boivin, Marcus R. Carviou, Eureka C. Cherizar, Caleb J. Couch, Trenton L. Eland, Danielle F. Fendryk, Brienna G. Genrich, Alex J. Gustafson, Gwyneth J. Hanson, Macy M. Hermanson, Lindsay L. Johnson, Amarah M. Johnston, Kylee M. Kitzinger, Trey P. Kretz, Dalanie M. Langlois, Breanna M. Leow, Stephen M. Marquardt, Alexis J. Monfils, Isabel P. Rowell, Kylie A. Sauve, Megan J. Shebuski, Jacob P. Sommerfeldt, Hanna L. Thiry, Emily A. Tickler and Austin R. Walters

Grade 9: Isiah J. Beaudo, Peyton A. Berman, Ayden C. Blystone, Marisa L. Camps, Landon M. Corwin-Young, Ryan P. Demmith, Camryn J. Ferm, Elliot R. Fields, Peyton L. Klose, Hannah M. Lindsay, Jasmen S. Lumbis, Kylei L. Mueller, Paige M. Rautanen, Breely A. Reiswitz, Bryce C. Schrems, Kate B. Schwaba, Abbie K. Shaw, Karissa C. Valitchka, Kylie R. Veriha and Aiden J. Zadurski

Honors

Grade 12: Courtney M. Anderson, Rhyon M. Anderson, Ryan P. Behrend, Brandon J. Block, Konnor D. Bunting, Ashlee E. Chaltry, Chase A. Dollhopf, Brevyn P. Elliott, Tyler J. Gilbert, Carter J. Grabowski, Katelyn M. Guenette, Tatum L. Ihde, Weston J. Juul, Matthew R. Maye, Kandyce S. Mitchell, Isys L. Purcell, Riley M. Renne, Taelyn L. Sharkey and Auburn C. Waloway

Grade 11: Jazmine R. Abreu, Beckham J. Baffer, Dalton M. Bock, Jordan L. Boettcher, Colby J. Danielczak, Alyssa R. Dura, Abigail K. Fayta, Maxwell J. Heckel, Soren I. Holder, Riley L. Koesling, Ty H. Kretz, Marissa L. Loomis, Braeden J. McMahon, Austin J. McVane, Terrance A. Nicklaus, Skylar M. Norman, Annaliese E. Pitts, Christian W. Schroeder, Amara N. Smalls, Aaron T. Tickler, Michael A. Vandermuse, Heather L. Vanidestine, Kassidy R. Walker, Evan L. Weber, Tatum S. Wilch and Kennedy M. Zeifert

Grade 10: James R. Barnes III., Hannah L. Chenier, Cody J. Cohan, Kyle J. Cohan, Shayla C. Diaz, Carson D. Erdman, Megan M. Evancheck, Joseph H. Gagnon, Alyssa M. Greenwood, Ashlynn Haley, Mason A. Heckel, Robert E. Hruska, Matthew A. Kabat, Molly M. Knutson, Nicholas S. Kriedeman, Layla J. Loomis, Gavin MacGlashin, Kayden A. McClurg, Hadley E. Reines, Elise A. Schmiege, Cheyenne E. Schreiner, Finn D. Seaborg, Brett D. Siebers, Elizabeth J. Spell, Matthew R. Twork and Brayden M. Zuraski

Grade 9: Ashley E. Bechtold, Kaylee G. Behrendt, James D. Dellisse, Ethan T. Dishneau, Coralee M. Frankard, Kyle R. Golueke, Noah J. Graglia, Cylee M. Hansen, Owen J. Hansen, Rylee A. Hansen, Mackenzie L. Hebert, Carissa N. Kempka, Katie L. Kowalski, Gordon M. Langer, Aubrie R. McVane, Maci R. Monnette, Briley J. Olson, Parker J. Oscarson-Thill, Haley M. Paradiso, Erika J. Pitcher, Braeden F. Rickaby, Brianna L. Ricketts, Ethan D. Schoen, Anabelle E. Schutte, Dominic I. Smerchek, Kloe M. Starzynski, Ryan M. Sulk, Hailey A. Sundstrom, Drew E. Swanson and Lillian G. Toepke