Peshtigo Middle/High School

Fourth Quarter Honor Roll

Highest honors

Grade 12: Katrina R. Salmen

Grade 11: Autumn G. Falk, Reid D. Marquardt, Travis E. Plym, Lucille J. Rose, Viola A. Smith, Sydney R. Stalheim and Braden M. Wiegman

Grade 10: Kennedy A. Chmela , McKenna R. Evancheck, Maria L. Powers, Brenna T. Schoenebeck and Anica Stark

Grade 9: Adam T. Bauman, Maija C. Carriveau, Emily R. Halfmann, Delaney G. Johnson and Caleb C. Smith

Grade 8: Jade A. Allman, Lianna Baxter, Maggie R. Fernandez, Emma M. Gilligan, Tori M. Jandt, Colin P. McMahon, Morgan R. Nicklaus, Salsabeel Y. Salem and Jessica L. Swiatnicki

Grade 7: Grant J. Bauman, Beverly R. Bloch, Radwa A. Farghali, Cassandra M. Flett, Achal M. Gowda, Ashley F. Hanneman, Avery M. Johnson, Avery J. Kehoe and Brooklyn L. Phillips

High honors

Grade 12: Brock A. Bero, Tanner J. Borths, Olivia N. Brabant, Maxwell J. Chaney, AJ S. Corey, Madison A. Degnitz, Meghan E. Finger, Emma G. Frederickson, Nicole Grom, Jonathan A. Hastings, Casey W. Kamm, Brianna M. McBride, Jesselyn J. Nadolny, Olivia Y. Smith, Caroline M. Swanson, Shae L. Tonn and Kailyn A. Wiegman

Grade 11: Bethany E. Beavers, Aidan M. Bohaczek, Hailey M. Carlson, McKenna E. Carvenough, Jordan L. Cooper, Ty A. Davis, Mitchell F. Flett, Nathan J. Goneau, Sidney A. Gullicksen, Zachary E. LeMahieu, Jared D. Madsen, Mackenzie J. Morris, Gabriella R. Perry, Samantha J. Proft, Maxwell R. Rauch, David E. Schuelke, Ezra L. Swanson, Alexis A. Tharp, Conner Tuthill, Makenzie E. Villas and Olivia J. Waelchli

Grade 10: Gabrielle E. Blohowiak, Precious O. Briggs, Anson P. Call, Rachel M. Chaney, Nolan F. Ellie, Matilynn M. LaCoursiere, Audrey G. Lewis, Autumn R. Macejak, Mitchell M. Peters, Emma M. Piechota, Jordan T. Riebe, Cade A. Tackmier and Joseph E. Vaughn

Grade 9: Elly R. Baumgarten, Abigail M. Beavers, Leocadia A. Biundo, Alexandria M. Bournonville, Allison M. Dudka, Angelina N. Escoto, Kyle A. Goneau, Lynsey J. Grenier, Angelina M. Jashinsky, Alexis K. Kehoe, Alexandra R. Mayhew, Luke R. McMahon, Emma K. Murphy, Grace D. Oestreich, Caitlyn B. Phillips, Trinity J. Ries, Blake B. Sharkus, Hannah L. Stark and Autumn J. Tupper

Grade 8: Julia S. Beck, Chesney A. Bellisle, Jacob T. Berth, William M. Boettcher, Christian J. Boyle, Arikka R. Carroll, Anevay S. Chaltry, Ryan P. Corgan, Kassidy L. Cosby, Brooke L. Elias, Alexander J. Engman, Collin E. Engman, Madeline C. Fifarek, Alexander L. Fontaine, Paris M. Grabian, Ciara H. Jaworski, Samantha G. Kodric, Landon R. Lemke, Sydney M. Lund, Aaron T. Macejak, Abigail M. Meisner, Taylor N. Nielson, Dominic J. Nystrom, Adam M. Reiswitz, Muaz Y. Salem, Quintin L. Spitzmacher, Faith N. Tebo and Layla R. Weissgerber

Grade 7: Bethany L. Ahrens, Kadin P. Baxter, Brooks R. Behnke, Jenna L. Bohaczek, Skyler A. Boivin, Jacob J. Brausa, Grace O. Collins, Joseph M. Danielak, Mason J. Doberstein, Madeline J. Drong, Sariah L. Frederiksen, Sydney R. Geroux, Cole S. Grabian, Lauren M. Halfmann, Chase M. Jansen, Delanie Y. Jashinsky, Kaylee F. Keim, Kylie M. Kotecki, Brenna T. Kowalski-Fischer, Gabriele J. Leverance, Keyonna L. Marks, Trevor L. Marquardt, Lydia R. Martinez, Ashley A. May, Cassidy L. Michalski, Braeden T. Murphy, Andrew J. Nelson, Lexus A. Nemec, Elijah R. Nystrom, Mark J. Pesch, Allison Peters, Hannah E. Piechota, Presley L. Plym, Caleb J. Proft, Chloe C. Sanders, Annabelle M. Smith, Ella D. Stibbe, Nevaeh Tebo, Jaci M. Tonn, Katerra K. Vanderwegen, Jenna L. Veriha and Daniel J. Williams

Honors

Grade 12: Mitchell A. Ahrens, Trevor R. Bloch, Bryce J. Buzek, Caelyn A. Garrison, Jennae L. Gordon, Bryce R. Jacobson, Morgan Lauber, Danielle M. Lemke, Olivia M. Lewis, Abbie K. Lindbom, Austin J. Liske, Alisha E. Lund, Tyler R. Lund, Madison L. Martin, Breanna S. Meeks, Claire E. Meyers, Max A. Neumann, Maya M. Plosczynski, Nathan T. Plym, William J. Stuart, Hannah M. Swanson, Megan M. Votava and Skylar L. Watson

Grade 11: Joseph A. Berry, Emily M. Boettcher, Trent M. Carriveau, Destiny M. Chatman, William R. Corgan, Reese J. Demarce, Taylor R. Desotell, Alex M. Dolata, Haddie L. Enderby, Olivia D. Engman, Alana L. Finger, Steven L. Hammer, Alisha J. Jessel, Abby L. Keller, Nolan L. Lemke, Colton C. McKenney, Lawrence A. Meeks Jr., Cameron J. Noffke, Hunter M. Norcross, Jared P. Potkay, Tyler J. Ries, Austin P. Rozzi, Lana P. Schwittay, Joseph S. Sodini, Cole A. Trimberger, Brooke C. VanVooren and Mitchell J. VanVooren

Grade 10: Jack B. Collins, Mahmoud Farghali, Rowan M. Gillespie, Chase R. Heurlin, Jerod D. Jandt, Nathaniel R. Jimenez, Matthew P. Jornlin, Tristin J. Liske, Onjolea T. Paris, Mikennah R. Reek, Jean Vincent Ruiz, Jagger M. Schneider-Pier, Johnathon Shoupe, Braden L. Slater and John C. Willsey

Grade 9: Tanner J. Buzek, Jordan O. Carvenough, Alexander M. Castor, Alyssa M. Decremer, Eryn E. Fontaine, Gabriel P. Fugere, Sebastian E. Gruszynski, Meghan M. Harper, Kody A. Klimek, Kiana K. Kotecki, Jessica N. Renshaw, Mikenna M. Saffran, Cody R. Salzman, Jaron M. Schwittay, Mystery M. Uher, Ethan T. Veriha, Zachary R. Wallin, Audrey N. Watson, Grace V. Wickman and Andrew C. Wiegman

Grade 8: Lucas N. Bohn, Johnathan R. Conn, Koby A. Cuyler, William D. Daniel, Mylee N. Davis, Destiny J. Ellie, Adam C. England, Taylor M. Fontaine, Makenna M. Gamelin, Brianna E. Hartwig, Judith L. Kriescher, Katelyn J. Lewis, McKenna T. Priyadarshane, Alex J. Raygo, Madison L. Riebe, Evan T. Schoenebeck, Autumn M. Scully, Darius L. Sechen, Katrina Simpson, Elizabeth J. Spell, Jadynn E. Swiatnicki, Trevor B. Walters and Elijah Wilkie

Grade 7: Michael E. Ahrens, Rebekkah N. Andrews, Jasmine L. Berry, Landon J. Beyer, Claire M. Conklin, Brody R. Hipke, Shaun D. Johnston, Kavin R. Kleikamp, Troy A. Kosobucki, Natalie J. Peterson, Zachery S. Shoupe, Akira M. Smalls, Drew M. Stark, Lloyd E. Woodworth and Dyllan J. Young